Skontaktuj się ze mną

TRE® Tension & Trauma Releasing Exercises

Odkryj siebie na nowo

Porozmawiajmy o TRE®

Jeśli chcesz umówić się na sesję TRE®, masz pytania odnośnie metody pracy z ciałem jaką jest TRE® (na najczęściej zadawane pytania postarałem się odpowiedzieć poniżej) lub chcesz się czymś ze mną podzielić, to pisz śmiało używając poniższego formularza kontaktowego lub adresu mailowego. Na wiadomości zwykle odpowiadam w ciągu 48 godzin, ale ponieważ otrzymuję ich ostatnio dość sporo, czas oczekiwania na moją odpowiedz może się nieco wydłużyć. Proszę Cię zatem o cierpliwość.

Ta wiadomość jest zabezpieczona przez reCaptcha i Google. Zastosowanie mają Polityka Prywatności i Warunki serwisu.

TRE® pytania i odpowiedzi

Ćwiczenia uruchamiają mechanizm drżenia, który sprawia, że napięte mięśnie rozluźniają się. Kiedy napięcie jest uwalniane w dowolnym miejscu w ciele, mózg rejestruje zmniejszenie sygnałów bólowych, wytwarzając hormony, które sprzyjają powrotowi do naturalnej równowagi psychofizycznej.

Samoregulacja to zdolność do tolerowania i kontrolowania własnych emocji, myśli, uczuć i doznań niezależnie od zewnętrznego nadzoru lub regulacji. Badania neuronauki kognitywnej sugerują, że skuteczna samoregulacja zależy od odgórnej kontroli z kory przedczołowej nad obszarami podkorowymi zaangażowanymi w przeżycia i emocje.

Zapaść samoregulacji występuje wtedy, gdy jednostka nie może kontrolować własnych przytłaczających emocji, myśli, uczuć i wrażeń.

Jeśli masz zamiar praktykować TRE® po raz pierwszy, nie wchodź w drżenie na dłużej niż 15 minut z przerwami dwu lub trzy dniowymi (15 minut wibracji jest absolutnie wystarczającena początek przygody z TRE®, chociaż niektórzy mają tak pozytywne doświadczenia w procesie, że wydłużają ten czas).

Kiedy już nauczysz się umiejętności „samoregulacji” i będziesz ćwiczyć TRE® przez kilka tygodni, możesz wydłużyć czas drżenia i/lub zwiększyć częstotliwość według własnego uznania.

Ćwiczenia powinny być wykonywane tylko wtedy, gdy czujesz, że są dla Ciebie przyjemne, czujesz się bezpiecznie, a także czujesz ugruntowanie w procesie. Jeśli zaczniesz odczuwać ból fizyczny, dostosuj swoją pozycję i/lub zmień prędkość lub intensywność w taki sposób, aby uśmierzyć ból. Jeśli nie możesz znaleźć regulacji i/lub modyfikacji, przerwij proces, usiądź i napij się wody.

Jeśli czujesz się emocjonalnie przytłoczony i/lub niekomfortowo, zwolnij lub zatrzymaj proces TRE®, aż poczujesz się bezpiecznie i wejdziesz z powrotem w stan uziemnienia/ugruntowania.

Metoda pracy z ciałem TRE® nie jest terapią natomiast znakomicie się sprawdza jako narzędzie terapeutyczne. Podczas sesji może dojść do uwolnienia trudnych emocji, które później warto omówić na sesji terapeutycznej.

Ciało intuicyjnie wie, jak i kiedy wypocząc. Trudności ze snem to po prostu objaw braku równowagi z ciałem. Bezsenność jest często sygnałem, że stres, niepokój i napięcie powodują, że „mechanizm snu” nie aktywuje się prawidłowo. Głębokie rozluźnienie mięśni, które wywołuje TRE®, skłania organizm do aktywacji wypoczynku.

Proces TRE® będzie „przypływał i odpływał” jak fala z różną intensywnością wibracji i musisz mieć zaufanie, że ciało robi dokładnie to, co musi, aby uwolnić się od napięcia.

Jeśli drżenie jest silne, intensywne lub impulsywne oznacza to, że grupa dużych mięśni w ciele jest zaangażowana w „rozbijanie” napięć mięśniowych.

Osoby, które rozpoczynają swoja przygodę z TRE® mogą na pierwszych sesjach unikać lub powstrzymywać się przed intensywnymi ruchami. Spowodowane może to być wieloma czynnikami m.in. brakiem poczucia bezpieczeństwa lub obawą przed oddaniem kontroli ciału.

Jeśli masz więcej pytań lub chciałabyś/chciałbyś wiedzieć więcej o metodzie TRE®, proszę skontaktuj się ze mną.

£5 zniżki na Twoje pierwsze doświadczenie TRE® ze mną*

*sesja online do 40 minut po wcześniejszym zweryfikowaniu przeciwwskazań